Kuidas alustada?

mTasku kaudu turvaliste maksete tegemiseks tuleb sul mTasku rakendus kõigepealt Mobiil-ID, Smart-ID või pangalingi kaudu isikustada. Samuti saad nii edaspidi automaatselt personaliseerida muid sinu isikuga seotud kaarte, nt Ühiskaarti.

Märka, et mTasku installimisel peab sul olema sisse lülitatud mobiilne andmeside, isegi siis, kui kasutad WiFi-t.

Kuidas alustada?Kuidas lisada kaarte?

Kuidas lisada kaarte?

mTaskusse saad lisada kõik oma Visa või MasterCard pangakaardid, millel on lubatud internetimaksed. Kliendikaartidest saad lisada nii sellise kaardi, mille plastikversioon sul juba olemas on, kui ka täiesti uue.

Nii panga- kui ka kliendikaardi saad lisada vaid paari klikiga. Selleks ava mTasku äpp ning vajuta paremal üleval „Lisa kaart“ ikoonile.

Seejärel vali nimekirjast sobiv kaart, vajuta selle kõrval olevale nupule „Lisa“ ning järgi ekraanil olevaid juhiseid.Kuidas kasutada makse- ja kliendikaarte?

Skaneeri kassas QR-kood või puuduta telefoniga NFC märgist. mTaskus avanevad automaatselt nii sooduskaart kui ka pangakaart – nii ei pea sa rahakotist mitut kaarti otsima.

Vali mTaskus sobiv maksevahend ja vajuta MAKSA.

Kui teeninduskohas mTasku makselahendust ei ole, saad mTaskuga esitada oma kliendikaardi ning tasumiseks kasutada alternatiivset makseviisi (füüsilist pangakaarti, sularaha või arvet).

Kuidas kasutada makse- ja kliendikaarte?


Kinkekaardid


Kuidas osta ja kinkida kinkekaarte?

Kinkekaardi ostmiseks ava mTasku äpp ning mine menüüst „Lisa kaart“ alammenüüsse „Kinkekaart“ ning vali sealt sobiv kinkekaart.

Seejärel vali, millise väärtusega kinkekaarti soovid osta ning maksa sobiva pangakaardiga.

Kinkekaardi kinkimiseks ava vastav kaart ning vali „Kingi edasi“.

Kui saadad mTaskust kinkekaardi koos tervitussõnumiga, teavitatakse kingisaajat sellest SMSiga. Seejärel tuleb kingisaajal avada mTasku rakendus ja tuvastada oma telefoninumber.

Kinkekaarti saad kinkida kogusummas, osaliselt või soovi korral ka varem kingitud või osaliselt kasutatud kinkekaarti edasi kinkida.

Vajadusel saad kinkekaardi ka tagasi kutsuda. Selleks vajuta saadetud kinkekaardil all olevas lahtris „Kinkimine“ nupule „Kutsu tagasi“. Kinkekaardi saaja saab selle kohta SMSi.


Kuidas maksta kinkekaardiga?

Kinkekaardiga maksmiseks skaneeri kassas QR koodi või puuduta telefoniga NFC-märki ning vali makseviisiks sobiva kinkekaardi.

Kui kinkekaardil olevast summast kasutad ära vaid osa, saad ülejäänud summat ka hiljem kasutada.

Kui ostusumma ületab kinkekaardi väärtuse, tuleb lisa juurde maksta vastavalt teeninduskoha maksevõimalustele kas mTasku makselahenduse, füüsilise pangakaardiga või sularahas.

Kinkekaartide kehtivusaeg oleneb teenuse pakkujast.


Kuidas kasutada annetus­keskkonda?


mTasku pakub sulle mugavat võimalust teha annetusi paari vaid klikiga ning internetipanka sisenemata või sularaha omamata.

Annetuskeskkonnad leiad, kui vajutad „Lisa kaart“ ja valid „Heategevus“. Seejärel näed nimekirja kõigist heategevusfondidest ja saad teha sobivaima valiku.

Annetamiseks lisa oma mTaskusse sobiva heategevusfondi kaart või ava äpis QR-skanner ja suuna telefoni kaamera mTasku QR-märgisele. Seejärel vali sobiv maksekaart ja annetatav summa ning kinnita annetus, vajutades nupule „Maksa“.

mTaskus saab annetada kolmel viisil:

 • Heategevusfondi QR-koodi abil, mille leiab näiteks annetuste kogumiskastidel, plakatitel, internetis jne. Annetamiseks skaneeri mTaskuga QR-koodi, vali sobiv maksekaart ja annetatav summa ning kinnita annetus vajutades nupule „Maksa“.
 • Annetada saad ka otse äpist – ava kaardi detailvaade ja vajuta nuppu „Anneta“.
 • Kui eelistad püsiannetust, saad selle vormistada mugavalt otse mTaskus. Püsiannetuse lahtri leiad meelepärase heategevusfondi kaardi alt.

Kuidas maksta mTaskuga e-poodides?


mTaskuga saad maksta e-poodides ilma internetipanka sisselogimata ning pangakaardi andmete sisestamiseta.

Kui valitud e-poes on mTaskuga maksed lubatud, siis näed mTasku märgise ostukorvis muude makseviiside kõrval.

Pärast mTasku märgisele vajutamist ilmub ekraanil QR-kood. Edasi käitu samamoodi nagu tavalises poes – ava äpp, skaneeri kood ning vali maksekaart.

Kui ostled nutitelefoniga, siis pärast mTasku märgisele vajutamist avaneb mTasku rakendus automaatselt ning saad maksmisega jätkata.


Alaealisele mTasku kasutamiseks loa andmine


Eeltingimused:

Alaealisel peab olema võimalus enda identifitseerimiseks Smart-ID või internetipanga kaudu.

Alaealise nutitelefoni on paigaldatud mTasku äpp.

Lapsevanemal peab olema võimalus enda identifitseerimiseks Mobiil-ID, Smart-ID või internetipanga kaudu.


 • Samm 1 – Alaealine küsib mTasku kasutamiseks luba

  1. Alaealine isikustab oma mTasku, kasutades selleks Smart-ID-d või internetipanka.

  2. Alaealisele kuvatakse ekraanile teade „Alaealisel on mTasku kasutamiseks vaja täiskasvanu luba“ ning tal palutakse sisestada lapsevanema telefoninumber ning vajutada nupule „Saada“.

  3. Seejärel kuvatakse alaealisele teade, et kasutamise taotlus on saadetud ning tal tuleb oodata, millal lapsevanem taotluse kinnitab. Samuti on ekraanil nupud kinnituse kontrollimiseks ja taotluse tühistamiseks.


  Samm 2 – Lapsevanem kinnitab mTasku kasutamise

  1. Lapsevanema telefonile saabub SMS, kus palutakse alaealise mTasku kinnitada. SMSis on veebilink taotlusele.

  2. Lingile minnes kuvatakse lapsevanemale taotluse kinnitamise vorm. Taotlust on võimalik kinnitada või tühistada.

  3. Taotluse kinnitamiseks peab lapsevanem identifitseerima ennast Mobiil-ID, Smart-ID või internetipanga kaudu. SMSiga saadetud linki võib avada ka arvuti veebilehitsejas.


  Samm 3 – Alaealine saab hakata mTaskut kasutama

  1. Pärast seda, kui lapsevanem on mTasku kasutamise kinnitanud, kuvatakse nii lapsevanema kui ka alaealise lapse telefoni ekraanile vastav kinnitusteade.

  2. Alaealine võib hakata oma mTaskut kasutama.